Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

případ GINNA

PDFTiskEmail

            případ GINNA

IMG 6267

Budu se opakovat, ale začnu větou, kterou říkám pořád dokola - NEZNÁME MINULOST PEJSKŮ.... 

 a sem tam dodávám, napůl žertem, napůl vážně - oni na sebe nakonec stejně všechno poví! Ano, poví:-( U Ginny to však velice nepříjemně "odskákala" jedna mladá slečna. Ale začněme pěkně od začátku:

Když k nám Ginna přišla, říkala jsem si, že takhle krásnou fenu přece musí někdo postrádat. Čisťounká, hodná, neobvykle čistotná, impozantní zvíře. Jistě vyrostla v bytě. A tak jsem čekala, že se majitel ozve každým dnem. Neozval. O fenu projevila zájem slečna Lucie. Vcelku se mi zamlouvalo, že by ji měla v bytě, neměla jsem k ní žádné výhrady, v útulku se chovala naprosto bezproblémově, lísala se ke každému, mazlila se, krásně aportovala, s ostatními psy se nehádala (tedy jen přes pletivo, hárala). Lucie přijela, šla s fenkou na procházku, no a na víkend už si ji chtěla vzít domů. Doposud idylka.

Konflikt nastal po příjezdu do bytu. Ginna byla evidentně na takové prostředí zvyklá. Když skočila do postele, Lucie ji chtěla vykázat do pelíšku - zavrčela a kousla. Nadšená slečna z toho však tragédii nedělala, holky si to nějak doma srovnaly, Gina akceptovala pelíšek. Dokonce si v něm spolu hrály, byly na procházce, Ginna se chovala pěkně k cizím psům, lidem i koním. Druhý den, pozdě v noci, mi Lucie volala - jela z nemocnice, Gina ji napadla podruhé, razantněji. Proč? Šáhla jí na pelíšek. Na ten samý, ve kterém si den předem normálně hrály.

Jistě si domyslíte, proč se jí někdo zbavil - miláček přerostl přes hlavu. Musela šéfovat všem okolo - jenže....je to přece jen pes!! Dělá to, k čemu byl veden. Nebudu se zde rozčilovat nad tupostí lidí, to by bylo na román, nechci ani kázat či moralizovat, k tomu se necítím kompetentní, jen mi tak občas bleskne hlavou, že sem tam by se měli střílet spíš lidi než psi.....

Vezme si někdo Ginnu i s touto "anamnézou"?? Pokud ano, pak mu čest a sláva.... jinak je totiž Ginna kandidát na utracení. 

IMG 6292
Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).