Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

BÁRA podruhé......

PDFTiskEmail

            BÁRA podruhé...........
IMG 0896

Po zveřejnění smutného příběhu naší Báry se den co den ptáte, jak se jí daří. Vlna solidarity je obrovská, jsme za ni moc rádi a touto cestou bych za Barušku ráda poděkovala všem, komu její osud není lhostejný. Penízky na její léčbu se na účtu objevují a snad nezapomenu vyjmenovat všechny dárce :-)

Frbul.cz, Zimolková Jitka, Novozámský Karel, Javora Václav, Pemlová Veronika, Velinský Václav, Vojtová Renata, Rosenkrancová Helena + jeden dárce u nějž byla pouze poznámka „Bára".

No a jak tedy „válčíme"? Nejvíce času Bára prospí. Napřed jsem to přičítala obrovské únavě, vyčerpání.... Ano, to jistě hraje svou roli. Jenže ona je to taky stařenka. Mohu se jen domnívat, že ji bolí klouby, protože brát ji v tomto stavu někam na vyšetření, které vyžaduje uspání by byl holý nesmysl. Dvakrát denně chodím s Bárou na takové delší venčení – jsem s ní takovou půlhodinku venku a to za mnou chodí jako ovečka, očička jí jen svítí. Potřebuji se ale taky starat o ostatní psy, takže jen za mnou zaklapnou dveře, obrovský výběh jí nic neříká, šupne hned do venkovní boudy, zalehne a dělá, že tam ani není, prostě usne. Má k dispozici opravdu moře místa, mohla by si „šmejdit" dle libosti, ale aktivní je jen v mé přítomnosti. Nechám-li otevřené dveře, hned jde do svého kotce, natáhne se do oblíbeného rohu a odpočívá.

Stav její kůže je prakticky stále stejný. Chtěla jsem se vyhnout dalším podpůrným prostředkům, zamezit však docela škrábání se nedařilo a tak jsme nasadili kortikoidy. Díky nim má daleko větší klid, na krku se vytvořila zatáhnutá kůžička a hlavně daleko lépe baští. Přibrat nutně potřebuje. Podíváte-li se na ni shora, její „pokrčená" kůže připomíná šarpeje. Dnes se u nás zastavil pan Desenský a zapůjčil nám laserovou lampu – v této souvislosti mne napadá – nenašel by se nějaký dobrovolník, který by byl ochoten k nám do útulku přijet a strávit s Bárou dvě tři hodinky a „blikat" a blikat..... místečko vedle místečka. Určitě v dopoledních hodinách, kdy běhám kolem ostatních pejsků. Moc by mi to pomohlo – co mě – Báře!! :-)

    IMG 0886       IMG 0888

    IMG 0894       IMG 0895
Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: pondělí, středa, sobota: 13:00 - 15:00 (upřesněno na titulní straně)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).