Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Jak se má BÁRA?

PDFTiskEmail

Všechno má svůj čas. A je příjemné vidět, že čas strávený s Bárou je smysluplný, že se nám holka den ode dne lepší, že je veselá, spokojená.

Dlouhodobé podávání antibiotik jsme již ukončili. Jsem přesvědčená, že každý problém, který se na jakémkoliv organismu projeví navenek, má svou příčinu někde uvnitř. Bára prošla očistnou kůrou bylinkovými produkty firmy OKG, když napíšu, že jsem jí kompletně "pročistila střeva" :-), bude to asi nejvýstižnější. Počáteční obavy, aby vůbec něco sežrala,pomalu ustupovaly, jistě také díky několika tubám umělé výživy v pastě. Později jsme dostali na vyzkoušení také sušené maso, které jsem jí připravovala jako kaši, takovou polívečku. Dnes je krmena výhradně granulemi značky EUKANUBA, které ještě polévám přípravkem s omega3 mastnými kyselinami.

Škrábání se až do krve je již minulostí. Napřed jsme vše řešili veterinárně, medikamenty, zmiňovala jsem i nasazení kortikoidů. Díky tomu jsme byli z nejhoršího venku v poměrně krátkém časovém období. Pan nastoupila pomoc pana Desenského - zapůjčení laserové lampy a dobrovolnice Míša. Bára se měnila před očima. Dnes ji nasvěcovala další spřízněná duše, dokonce zdravotní pracovnice, čili Barunka si nemá na co stěžovat:-).

Nehezký váček, který má Bára mezi zadníma nohama na mléčné žláze není žádný nádor, ale docela obyčejná tříselná kýla. Fena s ní žije již patrně hodně dlouhou dobu a je tedy diskutabilní, zda ji ještě v jejím věku uspávat a operovat. Toto téma budeme s panem veterinářem řešit později. Nyní čekáme na výsledky kožních stěrů a vyšetření na plísně. Od toho se pak budou odvíjet další léčebné postupy.

Poslali jste nám pro Barču zcela nové pelechy, přispěli na její rekonvalescenci, tento týden nám došel balíček s pivovarskými kvasnicemi od paní Dany Martinů (kvasnice jsou darem od firmy VOLF), aby jí narostla krásná a kvalitní srst, kterou bude na zimu potřebovat. Jsem Vám všem nesmírně vděčná, bez Vaší pomoci bych rozhodně pro tuhle neskutečně hodnou starou dámu nemohla udělat tolik! 

IMG 0959  IMG 0960   IMG 0961
Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).