Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Jaký je vlastně DERY?

PDFTiskEmail

        Jaký je vlastně DERY?

 dfgdfgd

Pro naše stálé příznivce není žádná novinka, že se k nově příchozím pejskům vyjadřuji až po nějaké době strávené v útulku. Dery u nás není dlouho, přišel ze Starého Města. Asi po čtrnácti dnech se mi ozvala paní, které měla nějaké povědomí o tom, co si všechno, chudák pes, asi zkusil. FB je mocná zbraň :-), ale je fajn, že v našich případech, mám na mysli ztracené pejsky, pomáhá. A tak jsem se dozvěděla, že Dery byl již u dvou majitelů a pokaždé utekl. Údajně i z nějakých kotců v Buchlovicích….ono je to těžké – je-li pes na místě jedinou noc a uteče…hledá domov (kde??) …v blízkosti je fena….cítí blížící se hárání? Kdoví….uteče z kotce – lidičky, to u nás umí každý druhý šikovnější pes!! Ale jsme to my, lidé (zachraňující, co „pánečci“, při pořízení rozkošného štěňátka, zmastili), kteří se snažíme těm rozhozeným dušičkám pomoci. Čili postarat se tak, aby pes nikam neutíkal, neuštvával feny apod.

Že je Dery vynalézavý, předvedl již po příchodu do útulku. Hravě si poradil se západkou na boxu. Žádný problém, kolíčkem se dveře zabezpečily. Protože byl, jako každý nově příchozí pes, umístěn v karanténních boxech, utéct nemohl. Proběhlo očkování a pes putoval do psince. Dostal tzv. „létací box“ , čili utéct opět nemohl. Dovedu si však představit, že by z kotce bez střechy hravě vyskočil. Venčení probíhá naprosto bezproblémově. Dery nemá nejmenší snahu z výběhu utéct. A že jsme měli už nějaké zdrhače, kteří si poradili naprosto s každou překážkou :-). A to má, prosím pěkně, z výběhu přístup ke kotcům, kde jsou hned dvě feny! Sára a Dáma. Nevšimne si ani jedné, vůbec se k nim nedobývá. Nutno podotknout, že obě mají již delší dobu po hárání.

A pojďme k tomu nejpodstatnějšímu – povaha psa. Dery je hodný, velmi hodný, mazel. Podává packy, snaží se si svého človíčka pěkně hlídat. Pohybuji-li se po útulku a pes je volně ve výběhu, pobíhá si v klidu, ale po očku stále pozoruje. Když si zaběhne mimo dohled a já jsem při úklidu v některém z kotců, hned mne najde, pozdraví přes mříže a jde si zase ňuchat dál. Každého nově příchozího psa si na vodítku napřed zkouším sama. Dnes už tuto povinnost klidně zastane i Jitka. Když přišla s Derym z procházky, prohlásila, že ho zvládne i desetileté dítě. Já dodávám – samozřejmě pod dohledem dospělého!! No, a protože k činům se u nás musíme dostávat co nejrychleji (útulek je přestupná stanice, nikoliv domov!!), hned jsme to dneska vyzkoušely – na obrázku vidíte slečnu, která si Deryho venčila sama!! Maminka jen dohlížela.

Závěr? Nesuďte rychle, nezatracujte, dejte jim čas pochopit, že k vám určitě patří, že jim nikde lépe nebude a hlavně se na jejich příchod připravte!! Pes samozřejmě nechápe, že tohle už je konečně ta vytoužená konečná stanice. Jsme to my, lidé, kteří musí myslet za něj, předvídat, zabezpečovat, chápat, tolerovat, nekonečně milovat…..

Z celého srdce vám děkuji za ně, chlupáče opuštěný….
Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).