Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

HRDINA – 5.den v útulku

PDFTiskEmail

       HRDINA – 5.den v útulku

Naši milí příznivci – množí se mi dotazy na našeho Hrdinku (říkám mu Dinko, Dýno…), proto bych zde ráda shrnula veškeré dosavadní poznatky. Snad abych pořád dokola nepsala to samé:-). Takže: ptáte se na všelicos….jistě však chápete, že vše, co vám napíši, povím, může být ovlivněno tím, jak těžký úraz má pejsek za sebou. Jde totiž až o neskutečně hodného psa – byl takový vždycky? Nevím… ale žádné „oblbováky“ mu nepodáváme, čili mohu předpokládat, že byl dobře vychován. Skvěle zvládá osamocení v kotci, nezlobí, neštěká, neskáče…. Vynikající pacient, jen vzorně leží. Jistě žil dřív v bytě – je čistotný, s venčením vyčká až na procházku či výběh. Zpočátku byl venčen jen na vodítku (táhne však jako hrom, žádný klídeček u nohy), čtvrtý den šel poprvé sám do výběhu. Samozřejmě zatím v mé přítomnosti. Ani se ode mne nehnul, jen loudil pamlsky z kapsy. V sousedním výběhu běhali psi – ani si jich nevšiml, stál stranou, nekonverzoval:-). Dnes jsem jej chtěla nechat proběhnout ve větším výběhu. Pobíhal však docela klidně, žádná divočina, žádné „urvání z řetězu“. Opět se na něj přijel podívat pan veterinář. Důvěřuje každému, neskáče po plotě, neštěká na příchozího. Vyšetření proběhlo venku, opět vše v klidu. Proto píši, že netuším, zda je pes takovýto vzorňák odjakživa, či je třeba nějakým způsobem otřesen po úraze. Nemohu na něj říct křivého slovíčka, jen chválím. A nechápu….no, snad nic nezakřiknu. Pan doktor říká, že ještě není vyhráno, velké rány mohou začít zlobit až třeba šestý, sedmý den. Dnes jsme lehounce vytlačili kousek tekutiny z rány. Dinka je samozřejmě stále na antibiotikách, ostatní léky skončili včera.

K dalším dotazům patří, zda jsou již na Hrdinu zájemci. Ano, jsou. Zrovna zítra (středa) se na něj přijedou podívat zájemci z Karlových Varů. Projevili zájem takřka okamžitě. Od té doby vlastně nedělám nic jiného, než odpovídám na dotazy. Je vás hodně:-). Netuším, kdy bude pes zcela v kondici a nemůže to říct ani pan doktor. Chce to jen čas. Uvidíme. Zatím vše vypadá až příliš idylicky.

Kdy bude moct odejít z útulku – malá komplikace tady je. Vyšetřování Policií České republiky probíhá a dnes mi bylo sděleno, že ještě týden určitě odejít nemůže. Já sama žádného psa v útulku nedržím, také si myslím, že v domácí péči by mu bylo lépe než v jakémkoliv útulku, ale mějte, prosím, strpení. Budu vás informovat nejen o jeho zdravotním stavu, ale také uvidím, jak si bude rozumět se zájemci, třeba hned zítra s rodinou z Karlových Varů.

Rádi by jste pomohli…. Samozřejmě, že můžete!! Budu vám hrozně vděčná!! Ideálně finančně, zaplatím vše potřebné. Ptáte se na granule – prosím pěkně, rozhodnete-li se pro tuto cestu, volte kvalitu. Věřte mi, že právě v útulku, všech útulcích, je potřeba. Sama nakupuji jen značku Sams Field (na naší titulní stránce máte více informací, jak pro útulek nakoupit) a Calibru.

VŠEM VÁM MOC DĚKUJI ZA PROJEVENÝ ZÁJEM, ÚČAST A POMOC!!!

IMG 1630

IMG 1627

IMG 1614

IMG 1616

IMG 1623

IMG 1620

IMG 1618

IMG 1626


Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).