Mrazivé venčení

Tisk

       Mrazivé venčení

Krásná neděle! Slunečná i mrazivá. Báječná sportovní rodinka Danešova zvládla vyvenčit šest pejsků. Mám z jejich příjezdu vždycky radost, protože berou ven velké a sem tam i hůře zvladatelné psy. Dnes šla spolu na procházku trojice, která ještě pohromadě nebyla – Blesk (zdatný silný „tahač“), Dali (sebejistý, rád vede) a Milouš (hodný, klidný pes, ale žádný velký mazel). I druhá trojice byla „dostihová“. Maličký Bárny je taková podšívka, troufá si a vždycky je spražen větším psem. Tentokrát si to chtěl rozdat s Chuďasem. Jenže tenhle pitbul už dávno není žádné ořezávátko. V útulku se dal ohromně dohromady, zesílil a hlavně je vidět obrovský pokrok v osvalení jeho zadních končetin. Je krásně souměrný a hlavně sebejistý. Křížence jezevčíka by si dal klidně na svačinku a tak měla jeho mladá vodička co dělat, aby jej udržela v bezpečné vzdálenosti. Dvojici psů doplnila Aiša. Ta, když k nám přišla, byla jako uzlíček nervů. Bázlivá, zjevně pokousaná jiným psem, pořád se za mě chtěla schovávat. Ať už žila kdekoliv a stalo se jí cokoliv, v útulku se otrkala a na vše špatné snad i zapomněla. Běhá si radostně po výběhu, sem tam se přes mříže poštěká s Ritou, na procházkách si ji vodiči chválí. Dnes jakoby dělala soudce mezi Chuďasem a Bárnym:-).

K dalším pravidelným a milým víkendovým návštěvníkům patří manželé Pokorní z Mikulova. Pán je v obdivuhodné kondici, dneska si vzal na první kolo dokonce Deryho - a to je pěkný sportovec. Utahá i mladíčky:-). Pan Pokorný to zvládl skvěle, jeho paní doplňovala s Piškotkem. Druhé kolo jsem ani nestačila vyfotit, právě jsem vydávala do nového domova štěně, Drobečka (uf, to je dobře!). Na procházku vyrazili s Míšou a Chárliem. Klidná dvojice, naši „venčiči“ si je vždy pochvalují. A do třetice se prošla Bobina a Topinka – to jsou pejskové za odměnu:-) :-).

Během lítáním mezi pejsky a přehazováním vodítek jsem ještě stihla převzít dárečky – děkujeme! Přivezla je Nikola Kočířová a Petr Předinský z Břeclavi!!

IMG 5317

IMG 5319

IMG 5323

IMG 5320

IMG 5324