Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Šestiletý CHRT – naléhavé!

PDFTiskEmail

       Šestiletý CHRT – naléhavé!

Již několikrát jsme na našich stránkách zveřejňovali zatoulané pejsky jiných majitelů, prosby s hledáním nových domovů pro psy, kteří právě nejsou v útulku. V tuto chvíli se na Vás obracím s případem, ke kterému mám velmi blízko, osobně se mne dotýká – jde o pejska z mého odchovu. Jeho majitelé jsou zodpovědní lidé, narozením dítěte se však i u nich změnila situace. Paní Petra rozeslala svým přátelům, kamarádům i známým dopis, který s jejím svolením zveřejňuji i zde. Prosím tedy o jeho šíření – případné dotazy pak, prosím, směřujte přímo na Petru:

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Kamarádi, přátelé, 

jsme momentálně ve velmi nepříjemné situaci, kdy zkoušíme pro našeho Baxe najít nový domov. 

Bohužel se nám stalo již podruhé, že se ohnal po Karolíně. Tentokrát má šrám přímo pod okem a my nechceme, abychom se třeba jednou dočkali něčeho, čeho bychom celý život litovali. Ujišťuji Vás, že nejde o nějaký rozmar ani nic podobného, psy i dítě hlídáme, nesmí jim ubližovat a zlobit, ale je to dítě, máme je v jedné domácnosti, Bax je na sebe někdy dost opatrný a bohužel nevaruje zavrčením jako Denny, a potom je to už jen vteřina. 

Baxovi bylo v listopadu 6 let, jedná o plemeno sloughi. Je to pes s PP, není uchovněný, neboť má jen jedno varle (druhé mu jako štěněti nesestoupilo a bylo odoperováno). Je zdravý, očkovaný, čipovaný, váží asi 27 kg. Je temperamentní, ale zároveň dokáže být velký mazel a hlídač, spolu s ním máme doma psa RR. Bohužel ho jako štěně kousnul sousedův pes a on od té doby ve chvíli, kdy je na vodítku nebo za plotem startuje na cizí psy. Když už to vypadalo, že jsme to překonali, na procházce jsme se potkali s volně puštěným bernským salašnickým psem, který na něj také zaútočil, a bylo to zase zpět. 

V lese, na louce a podobně ho pouštíme volně (je to chrt, hodně toho naběhá :) ), ale s košíkem, používáme elektronický obojek pro přivolání v případě zavětření zvěři či výraznějšímu vzdálení se. Jistou základní poslušnost má, ale je třeba na povelech trvat, velmi dobře ovládá hru kdo z koho! Na procházce s více psy reaguje dobře, jen se mu někdy 1-2 psy z deseti nezdají (do dnešního dne nevím, podle jakého klíče).

Rozhodně to není pes na zahradu, což většina z vás, kterým to posílám ví. Má velmi krátkou srst a celý život je zvyklý žít v domě s možností výběhu. Přes den, kdy není nebo nemůže být doma, je na dvoře, a má možnost se přes samootevírací dvířka kdykoliv schovat v suterénu. Teď už navíc víme, že to není pes vhodný k malým dětem.

Chci Vás požádat o šíření této informace k lidem, o nichž si myslíte, že by nám mohli pomoci mu nový domov najít.

Díky moc! Není to tak snadné, jak to možná na první pohled vypadá!

P.

DSC09415

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: pondělí, středa, sobota: 13:00 - 15:00 (upřesněno na titulní straně)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).