Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Novinky – jste zvědaví?

PDFTiskEmail

        Novinky – jste zvědaví?

Tak tentokrát budeme zvědaví opravdu všichni :-). Myslím, že je jasné, že největší překvapení pro nás chystá Sylva. Není u nás dlouho….když přišla, vypadala příšerně vyhuble, vytahaná mléčná žláza s viditelnými bulkami by napovídala, že snad byla někde využívána na štěňata a pak jednoduše vyhozena. Začali jsme opatrně, feně přidávali a přidávali granule, ta žrala jako divá a začala přibývat před očima. Při prvním očkování už byla tak nějak „pěkná“. Při druhém už ale bylo patrné, že nám milá dáma nepřibývá patrně jen díky dobrému žrádlu….zkrátka bude březí :-(….nemoc jsme vyloučili díky evidentně radostným projevům chování, Sylva je veselá, hravá, jen víc pije.

A dál? Vezmu to zkratkovitě. Lunt už není „lunt“, Ben doskákal, Pavlíkovi narostl hřebínek, Lusi velí psům a Roxi nám zůstal na krku. Moc moudří z toho asi nejste, že jo….Takže: Lunt se dává báječně dohromady, kvalitní žrádlo nese ovoce. Pejsek je v pořádku, už žádný průjem, prdelka se zakulacuje, jen by nutně potřeboval domácí výchovu, pevnější ruku, zkrátka někoho, kdo by jej kapku zcivilizoval. Stále řádí jak urvaný z řetězu. Když si ho ale vezme na procházku pan Pokorný, velmi ho chválí, jak je učenlivý, jak mu stačí dvakrát třikrát zopakovat, že to či ono je nežádoucí a počtvrté to již neudělá.

Ben je momentálně na antibiotikách. Nadšený skokan zase jednou přeskočil plot a nechal zadní packu „za sebou“. Ošklivé poranění se ovšem nedá ani nijak zašít, jsem ráda, že jsme s veterinářem ošetřili, co šlo a tak nám tenhle impozantní pes zatím chodí většinou po třech.

Pavlík tak nějak vycítil, že má nad ostatními převahu. Vyvést jej ven kolem psů je prostě nemožné. Dneska lehce „upravil fasádu“ právě provokujícímu Luntovi. Naštěstí to jeden i druhý rozchodí, žádné vážnější zranění. Už jsme s ním zažili i napadení feny ovčáka, to dokonce podlezl plot…. Jitka, která se při venčení feny zachovala statečně, to odnesla kousnutím do lýtka (nebojte se, Pavlík lidi nežere!!) a díky pohotové reakci naší sousedky vše dobře dopadlo. No jo, někteří sousedi jsou na zabití, jiní jsou k nezaplacení :-). A naše paní sousedka nám již pomohla víckrát, takže rozhodně druhá varianta! :-).

Lusi – taková maličká, nenápadná, plachá kráska. Ale kdybyste viděli, jak prohání ve výběhu Alfíka a Daveho!! To jsou takové kreace, že by se na ně dalo dívat místo celovečerního filmu. Fakt.

A proč zde vzpomínám i Roxiho? Už to bude rok, co ho k nám dal jeho majitel na hlídání. Jde o toho prvního pejska vpravo, malý béžový kříženec, delší srst – pro znalé. Je to takový sólista, protivný na druhé psy, velmi opatrný k lidem. Když si na vás ale zvykne, můžete se s ním mazlit dle libosti. Fajn parťák. V životě se občas semelou věci, které ani nechcece, jistě to zná kde kdo. No a tak se i stalo, že nám Roxi zůstal. Nevím, zda se nám podaří mu najít nový domov (takový domeček se zahrádkou, dvorkem…hodná babička…hmmm, to by bylo terno!), jde totiž o epileptika. Dá se to ale pěkně zvládnout s tabletkami, nejsou ani moc drahé, jen je lepší psa nevystavovat zbytečným stresům – v tomto případě kontaktu s jinými psy. On se totiž vždycky tak rozčílí, skáče jak na pružinách, já sama jsem viděla již dvakrát jeho záchvat právě díky předchozímu extra rozrušení. Naučili jsme se tomu předcházet, pes je totiž jinak zcela v pořádku. Moc bych se přimlouvala za jeho další poklidný a pohodový pobyt u majitele, který jej bude brát takového, jaký je.

 

PŘEJEME VŠEM NAŠIM PŘÍZNIVCŮM KRÁSNÉ A LASKAVÉ BABÍ LÉTO :-)

IMG 0329

IMG 0334

 

 


UložitKontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).