Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

BAX – hledá náhradní domov

PDFTiskEmail

        BAX – hledá náhradní domov

Bax je původně pejsek z našeho útulku. Ve své rodině jej měli moc rádi, ovšem jak už to někdy v životě chodí….snažíme se pomoci alespoň touto cestou. Věřím, že se mezi vámi všemi najde hodná rodinka, zaslouží si ji, opravdu.

Je to pes, který má momentálně cca 26 měsíců, dosud nepodstoupil žádnou operaci, tedy ani kastraci, očkování v rámci možností se snažíme dodržovat, ikdyž teď jsme jej promeškali ale přeočkovali jsme ho. Nikdy nebyl nějak nemocný. Čip ani tetování nemá.
Co se týče snášenlivosti tak miluje všechny psy, a ani on jim nevadí. Jedině psi typu Yorkshire ho moc nemusí. On by si totiž s káždým chtěl hrát, ale někteří pro to nemají pochopení. Vůči velkým psů je submisivní.  :) To stejné platí o ostatních zvířatech, tedy má rád všechny a všemi by si hrál. Kočky mu to dávají občas lidově řečeno sežrat a občas dostal facku packou. Vůči dětem je jak se říká milionový. Od štěněte vyrůstal s mým dnes tříletým synem a nikdy mu nic neudělal, a to mu dělal můj synek když měl rok kdejaké lumpárny.

S poslušností je to horší v tom smyslu, že je hyperaktivní. Základy typu "na místo, sedni, lehni, k noze umí" ale je hodně roztěkaný. Venku většinou při noze umí jít i delší dobu ale občas ho něco vyvede z koncentrace (např. pták který hopká kousek od něj a on by si s ním chtěl hrát).

V autě není vůbec žádný problém s převozem. Je naučený na přepravní box v kufru auta, kam na vyzvání skočí, ale umí ležet nebo sedět i u noh spolujezdce.

Problém, který u něj je jediný a pro mne asi ten zásadní. Nezvládne být odloučený od člověka. Pokud odejdou všichni z bytu, tak se může pominout, že je sám a vyje na celou bytovku, lítá z jednoho konce bytu na druhý a byly doby, kdy i ničil věci, ale to je naštěstí už pryč. Vzhledem k tomu jsem přistoupil k tomu, že při naší nepřítomnosti byl zavřený v kleci a to hlavně z toho důvodu, že nebyl rozdíl v jeho chování ať už byl v kleci nebo volně na bytě.

Pro Baxe bych si představoval někoho, kdo bude po většinu času s ním doma, případně někoho kdo bude mít zahrádku, kde kromě zimy bude moct bydlet a přitom nebude jeho štěkot a kvílení v době kdy bude sám někoho rušit. Předpokládám totiž, že jeho projev úzkosti při osamocení bude pokračovat ale třeba se časem u nových lidí naučí nekvílet když je sám. Mě se to bohužel nepovedlo.

Kontakt na mne:

tel. 775 993 255

email. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript " target="_blank"> Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

David Kadlec

DSC 0244

Bax 10 2015

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (upřesněno na titulní straně)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).