Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Veleúspěšný konec června + venčící smršť

PDFTiskEmail

        Veleúspěšný konec června + venčící smršť

 

Víkendy u nás bývají hektické celoročně. Z tohoto důvodu jsme v letošním roce ani nedělali zvláštní Den otevřených dveří – máme ho totiž prakticky dvakrát týdně. A v udávání zvířat nám žádné výsledky nepřinesl. Zato dnešní sobota….to vám byl takový šrumec!!

 

Dveře se netrhly, nebylo kde zaparkovat. Již před jednou hodinou dorazila majitelka včera přijatého Jasánka. Pro psa jsem jela do Podivína, paní je však z Velkých Bílovic – vyslechla jsem již poněkolikáté stížnosti na postup obce Velké Bílovice a plně se připojuji k aktivitě paní Ondrákové, která požaduje řádné prošetření situace kolem odchytu a umisťování pejsků z této lokality.

IMG 2245

O co lepší je pak běhání kolem laskavých lidiček, kteří pomohou opravdově, upřímně a přijedou psy třeba jen vzít na procházku k vodě! Radost mi udělala návštěva rodiny Němcové z Náměště. Kdysi dávno si od nás vzali prakticky neudatelnou starou, slepou fenku Dorotku, která u nich dožila. Nejen, že zaslali na účet finanční příspěvek, ale ještě omrkli všechny naše nynější svěřence a vzali ven Rona. Děkujeme Vám :-).

IMG 2255

Tři pytle granulí nám dnes přivezla maminka s dcerou Paulíkovi z Valtic. Přišly o pejska, krmení tedy již nepotřebovaly (seniorské balení). V útulku bylo tou dobou téměř prázdno a tak jsem je vzala alespoň ke koťátkům – a ony si dvě kočičí holky ODVEZLY!!!! Panebože, to je úleva:-) – potřebujeme udat už jen TŘI!!! (SOS)

IMG 2258

IMG 2261

Když jsem viděla za vstupní brankou bílého psa, už jsem se lekla, že nám někdo veze dalšího nalezence u cesty. Byl to však Jimmy, kterého k venčící procházce s útulkáčkem přivezla slečna Kurková s Tomášem Bártou. Projít se s nimi šla Fíbí a pak ještě Mimi. Dostali jsme i penízky na křupínky – DĚKUJEME MOC!!

IMG 2265

IMG 2280

Sama jsem z Ladné a tak vím, že přístup naší obce v otázce opuštěných psů je přímo ukázkový. Stačil jeden telefonát a v útulku skončil pejsek, který se potuloval po Masarykově ulici a přivezla nám jej slečna Bochníčková s Ondřejem Hradským. Mladý pár mi ochotně pomohl s fotografováním pejska a ještě vyvenčili Heryho, na kterého se má zítra přijet podívat zájemce z Brna. Milá návštěva, laskavý přístup, jsem ráda, že se o víkendech potkávám s báječnými lidmi!

IMG 2275

Početná rodinka Bartošova a Vicenova z Poštorné od nás dnes asi odjížděla s rozporuplnými pocity – miloučká Nelinka jim totiž velmi padla do oka, zvláště děti naléhaly, že by si ji chtěli vzít domů :-). Znám to – kdybych dala na svou malou Aničku, máme doma zvěřinec, ha,ha. Také jim tedy velmi děkujeme za návštěvu, vyvenčení Neli a Bódi a darovaný pytel dobrých granulí + tři konzervy.

IMG 2269

IMG 2283

Ty se budou hodit k podávání ALAVISu, dovezla jej další návštěva – holky Janíčkovy s paní Obrtlíkovou. Klasická návštěvní trojice, jsem ráda, že berou ven i těžšího Bena a vždycky si na nás vzpomenou v nouzi, ať jde o křupínky či vánoční finanční sbírky nebo dnešní kloubní pomoc pro starou Fíbí. Jsou to skvělé ženské :-), u paní Obrtlíkové nikdy nevím, zda neotevírá kufr pro nějakého chudáčka :-) – dneska to byl Chudák Rex. A to paní poskákal celá záda! Abych nezapomněla! Venku byl taky oblíbenec paní Janíčkové Dave.

IMG 2286

IMG 2287

IMG 2289

Můj poslední dnešní příspěvek patří paní Zině Krčové. Jezdí k nám pravidelně s partnerem venčit dvojici Míra, Veselka. Těžcí psi, nikdo jiný si je moc brát nechce a tak jsem vždycky ráda, když je vidím za brankou. Dnes přijela paní Krčová s dcerou Olgou a poctivě venčily celé dvě hodiny opět tyhle dva neúnavné rošťáky. A aby toho nebylo od nich málo – v červnu nám koupili pytel granulí Nuova fattoria (alias křupínky, kdybyste tápali – odkaz najdete na naší titulní stránce!)

IMG 2295

A víte, proč byl ten dnešní opravdu tak TOP??

Nový domov našel i Tuláček!! S paní Burianovou jsem již měla smlouvy přichystány, takže vyřízení odvozu zabralo dvě minutky a fotit jsem nezvládla díky náporu návštěvníků. Z celého srdíčka jim přeji krásné a spokojené soužití :-)

VŠEM VÁM MNOHOKRÁT DĚKUJEME A PŘEJEME NÁDHERNÉ PRÁZDNINY!!!
 

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).