Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

NOVINKY

PDFTiskEmail

        NOVINKY

Máme tady začátek prázdnin a novinek je tolik, že kdybych je měla psát jednotlivě, první by dávno zanikla v návalu dalších a protože se množí dotazy, jak to vypadá s Chudákem Rexem, či co je s Pajdou, kam se ztratila Amálka….začnu tedy od posledně přijaté krásné jezevčice.

Přátelé, když se na webu objeví fotka nově přijatého pejska a druhý den je stažena, nemůže to znamenat nic jiného, než že si majitel vyzvedl svého pejska okamžitě a je tedy pěkně spokojený doma – v tomto případě na gauči a v posteli:-). Ano, Amálka, jak jsem ji pojmenovala, neboť byla pravdu krásná jako víla, byla již druhý den u svých spokojených a šťastných majitelů. Škoda, že druhého jezevčíka nepotkal stejný osud. Ale nebojte se, není mu zle. Na to, jak zbědovaně při příjmu vypadal, potřeboval opravdu jen dva dny k tomu, aby se vzpamatoval, patrně jej srazilo auto a on byl víc vyděšený, než dolámaný na vícero místech. Zranění pravé zadní končetiny je ale natolik vážné, že pejsek bude patrně již stále kulhat. Hned v pondělí jej prohlédl náš pan veterinář, dnes jsme absolvovali s uspáním rentgen. V pondělí 16.7. je Pajda objednám na operaci. Nebude to jednoduché a nebude to levné. Ráda bych vás tedy poprosila o pomoc, finanční spolupráci. Tohle sami rozhodně nezvládneme a domnívám se, že ani obec nebude souhlasit s proplacením celé částky. Jenže když se máte rozhodnout, jestli nechat psa na třech nohách či se alespoň pokusit o nápravu, aby čtvrtou nožku používal, byť s kulháním, je to pro nás jednoznačná volba. Týden do operace máme ještě k hledání majitele – být to tak nějaký důchodce, nevím, jak by se rozhodoval sám….

Co tedy s Pajdou je? Zkráceně a velmi laicky se pokusím vysvětlit (náš pan veterinář je machr, hovořili jsme o tom dlouze, ale než něco komolit, raději stručně) – jeho kloubní hlavice v kyčelním kloubu je vyskočená a i když se podařilo během uspání a rentgenování ji dát zpět, okamžitě vyskakuje znova. Nezapomínejme také, že jde o patrně čtyřdenní úraz, není jasné, v jakém stavu budou chrupavky, poudro. Operačním zákrokem se tedy dá nožka do správného tvaru. Pes je v dobré kondici a je naděje na plnohodnotný život. Nenajde-li se tedy ani během dalšího týdne majitel, nebudeme čekat a operovat jej necháme. Rekonvalescence bude ale dlouhá, několikaměsíční – moc se za Pajdu přimlouvám, pomozte nám najít opatrovnickou rodinu. Když jej necháme v útulku, pár dnů bude zavřený v karanténě, ale když by jsme jej přemístili do psince, nebude v tom randálu mít klid a jistě bude stále ve střehu, pobíhat a skákat sem a tam…. Je to úplně zlatý pejsek, vážně:-)

A teď k Chudákovi Rexovi. Myslím, že jej klidně můžeme přejmenovat už jen na Rexe:-). Lítá, skáče, stojí na zadních jako medvídek, když k němu přijdete ke kotci, je veselý. Prostě mladý pes, který má dostatek pohybu a dobrou stravu. Velmi pěkně se nám spravuje před očima. Není to žádný uřvaný blázen, zájemce o něj ale musí vědět, že nějaké hranice mu nastavit musí, aby mu nezvlčel. První vakcinaci má za sebou, za tři týdny přeočkujeme a kluk může odfrčet k nějakému šikovnému akčnímu páníkovi, který jej nebude už nikdy uvazovat na řetěz či ho nechá samotného na zahradě, kde mu jednou za den donese misku….tohle si Rex vážně nezaslouží.

Kočičky…. Stále hledáme nové domovy pro čtyři koťata!!!! SOS, SOS, SOS….jsou již velká, opravdu musí domů. Matku koťat necháme po odstavu vykastrovat a pak budeme také přemýšlet, kam s ní…. Ach jo, s kočkama je to vždycky těžké :-(…..

Nekončím pesimisticky, právě naopak! Musím poděkovat všem našim příznivcům, kteří nám zaslali finanční příspěvky!!! V tomto týdnu jsem uhradila vyvezení jedné odpadní jímky (během čtrnácti dnů jsem nechala vyvézt všechno, díkybohu za místní zemědělské družstvo!!, byli jsme úplně plní a já trnula hrůzou, kde všude by se odpad mohl vylít. Traktor s fekálem přijel hned třikrát!) – no a jen jedna stojí 1048,00Kč. Další dvě platby tedy ještě čekají. Co je ale milé a krásné je, že jsme konečně mohli zakoupit i dvě velké popelnice na granule, po kterých už brečím jakou dobu. Tady bych ráda zmínila pana Zaviačiče (dělá nám boudy, vzpomínáte?) a pana Kubu, kteří pomohli nejvíc. Už se těším, až zase přijdou „křupínky“ (už není ani jedna:-( ), že je pěkně sesypeme dohromady a myši ostrouhají. Zatím tak můžeme do nádob dát 26kg sam´s fieldových granulí, které včera přišly od anonymního dárce – dokonce ty lepší!!, takže aspoň malinko lepší skóre k absenci křupínek – chválabohu za všechno!!!! Přátelé, jste tak hodní! I vy všichni srovnáváte takové to lidské skóre – hajzlíci psy vyhazují, ale je nás víc, kteří je převálcujeme, musí to tak být, vždycky, já sama se o tom přesvědčuji denně – andělů je víc než čertů.

Končím zveřejněním dnes přijaté dvojice pejsků – fotečku dávám pěkně spolu, patří jistě k sobě – jsou-li vám povědomí, kontaktujte, prosím, majitele, že na něj v útulku čekají!! Pro komunikaci s útulkem však nepoužívejte FB stránky, pište sms či mail na útulková čísla a mailovou adresu, volejte. Mobil však často neslyším přes štěkání pejsků, proto upřednostňuji písemnou komunikaci, máte větší jistotu, že se spojíme:-)

IMG 2430

 

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).