Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Slova jako balzám….

PDFTiskEmail

                Balzám na duši, myslím.

V době, kdy máme plný útulek psů typu „bul“, jsou s nimi komplikace a já jsem (velmi slušně řečeno) rozčílena na všechny idioty, co si je pořizují – jistě i vy si všimnete, že jde převážně o jeden typ lidí, a to jsem daleka nějakého nařčení či osočování, mluví ze mne prachobyčejná praxe – mi přijde mail, který je vážně jako balzám na duši. O tom, že to chce po převzetí pejska z útulku kopec lásky, tolerance, hlavně času (!!), můžu mluvit stokrát, nadšenci bulíků jsou prostě nějak jinačí…. A ono ejhle!, našel se jeden, jedna. Kéž by i náš Pavlík, Eischa, Brauny, Esmeralda měli podobné štěstí. A vzali si je normální lidi.

Se svolením paní Smitalové zveřejňuji její mailík:

Dobrý den paní Malinovská,

chtěla jsem Vám napsat dnes, protože je pětadvacátého, což znamená, že uplynuly tři měsíce ode dne, kdy je Jackie u nás a protože měsíc byla u vás v útulku, je dneškem oficiálně NAŠE! :)

Smlouva mi od Vás dorazila, takže jsme splnili všichni všechno, co se po nás chtělo a tímto potvrzuji, že jsem ji obdržela.

Tak teď jen pár novinek od nás - začala jsem s ní chodit na cvičák, protože je to rozjívený darebák a nějak u nás chybí ta pevná ruka. Jackinka si s námi dělá, co chce. Z venčení mám už vytahané ruce, tahá a je stále plná energie, i když já s ní chodím dopoledne cca 4 km a to samé manžel k večeru, několikery boty vzaly za své, pelech i polštáře na gauči rozškubané, chlupy drží v celé domácnosti na všem, kromě psa, z naší kočky je bezdomovec.....

ale abych si pořád nestěžovala - dokáže nás rozesmát a celý den s ní mužu mluvit (jsem tu jinak sama). Taky ví, když něco provede - patřičně se stydí, ovšem nebrání jí to provést to druhý den znovu. :) Pravda je, že se nám život trošku převrátil naruby, ale je tu živo, veselo....prostě je to fajn.

Taže díky za všechno, přála bych všem pejskům z vašeho útulku krásné nové domovy a Vám, paní Malinovská, pevné nervy a statečné srdce! Jste obdivuhodná, jak se dokážete o ty tvorečky postarat!

Iveta Smitalová, Hostěnice

a Jackie

IMG 20180924 174217
Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).