Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

SKVĚLÁ !! brigáda :-)

PDFTiskEmail

             SKVĚLÁ !! brigáda :-)

Všichni jste byli skvělí! Loni nás bylo jako do mariáše, letos se před útulkem mačkalo jedenáct aut, jak mi pěkně přepočítal pan Pokorný. Človíček, který srší vtipem a je radost se s ním potkat a při rozloučení si plácnout dlaní.

Úplně na začátku ale nesmím zapomenout na někoho, kdo na brigádě „byl – nebyl“. Stejně jako v loňském roce i letos nám místní zemědělské družstvo zapůjčilo vlečku, čili věc nezbytnou, bez ní by to jaksi nešlo. Takže děkujeme, pane agronome i pane řidiči traktoru!!!

Manželé Pokorní z Mikulova jsou naše stálice, přijedou (dnes přivezli i pytel křupínků, uf, jsou to zlatíčka), na nic se neptají, vytáhnou své kouzelné hrábě a jedou jako pilky. Strašně bych si přála jejich vitalitu, sama mám někdy pocit, že se už ani nedovleču domů:-(. A ještě stihnou prohodit vtípky, jako třeba: kolik vás stálo objednat počasí? Ha,ha. Nebo – jak se vám podařilo sem letos dostat tolik lidí? Inu, jsou to především naši noví „venčiči“ – díkyBohu za ně, jezdí pravidelně, psi jsou spokojení a ještě umí vzít pěkně za práci. Slečna Dvořáková s sebou přivezla paní Soňu Štvrteckou, pěkně se doplňovaly, dokonce jsem je musela i „napomenout“, že to listí pod keři vážně nemusí vybírat rukama:-).

K nováčkům patří i Karel Růžička z Milovic, rád venčívá staroušky Jerryho či Rona. Ale vezme ven kohokoliv! No a když vezme do rukou hrábě, má půlku svahu za sebou, než se k němu dostanu s foťákem:-). Pomůže se vším, nemluví, jen hrabe a ještě mi uklidil po práci pytle, zatímco jsem se vykecávala s jinými – no úžasné.

S paní Cifrákovou se známe již dlouho, je to strašně obětavá ženská, angažuje se při umisťování pejsků, hovoří se starosty, stíhá toho strašně moc i s malými dětmi. Dnes si vzala na pomoc syna Kamila. Napřed si vzal na starost oblíbené stanoviště dětí – vlečku, ale pak fungoval jako skvělý „nosič“ . Lítal s balíky listí a s vervou je házel na vlečku druhému nadšenému vlečkaři Martinovi.

Toho přivezla babička z Hrušek + své dvě dcery. Takové trio: holky Markovy:-). Sama si paní Markovou pamatuji jako „paní z Tesca“ – a v předvánočním čase upřímně obdivuji trpělivost všech pokladních v Tescu. Když si představím, jak jí asi musí hučet v hlavě ze všech těch lidí, nevím, nevím, zda není lepší štěkání psů, které mě někdy přivádí k šílenství, zvláště když někdo zazvoní během poledního klidu.

Lenku Dlapalovou a „naši Edit“ jsme tak nějak zdědili s Minaretem. Obě naprosto bezvadné, pro psy by dýchaly. Venčí, pracují, jezdí pravidelně a já jsem ráda, že naše pejsky znají, takže stačí poprosit a Lenka jde klidně vypustit psy, které na ni vychrlím v běhu, abych se mohla věnovat dalším návštěvníkům. Něco jako moje Jituška, která dnes přijet nemohla, ale je již schopná mě v útulku zastoupit. Jsem moc ráda, že jsou s námi, Lenka, Edit i Jituš:-)

Díky Janě Janíčkové, která sleduje naše stránky,( ale dnes musela dělat vzornou babičku a hlídat vnuka), se dostavil i pan Rufer z Břeclavi. Jak sám o sobě říká, je taková samostatná jednotka, moc nemluví, pracuje. Značka ideál :-) V útulku nám pomáhá již snad třetím rokem (není to i víc?), nejednou se stalo, že jsem ráno přijela do práce a našla posekaný trávník před útulkem. Že by marťani? Kdepak, pan Rufer! A z psího nebíčka se na něj a nás všechny usmívá jeho věrný Majky….

Když jsem psala o nováčcích, zapomněla jsem zmínit pana Jana Vacka z Břeclavi. Rád k nám jezdí se synem venčit a je jim vcelku jedno, jakého pejska vyfasují. Myslím, že si to užijí i oni dva, o psovi ani nemluvím. Dnes přijel pouze tatínek, dělala jsem si legraci, že k němu napíši „opuštěný tatínek“ – no, milé dámy, chyběl syn, o zbytku nemám páru! Ha,ha,ha….

Tolik zpravodajství z dnešního sobotního vydařeného pracovního odpoledne.

VŠEM VÁM MOC A MOC DĚKUJEME!!!

Já Lenka a můj Bedřich + 26 útulkáčků

IMG 3540   IMG 3542   IMG 3544
               Cifrákovi začali u vchodu                     dvojka v růžovém, sl. Dvořáková + p. Štvrtecká             Lenka a nevděčná práce kolem keřů 

IMG 3546   IMG 3548   IMG 3553
Kamil a Martin, báječní kluci                                            sluníčko z Mikulova                                               a jeho milá paní             

IMG 3559   IMG 3561   IMG 3563
                           vedoucí zájezdu z Hrušek                                                                          dříč Karel                                                     opuštěný tatínek      

IMG 3567   IMG 3571   IMG 3572
    naše Edit obsluhuje                                                     bufet na psí boudě                                                  Cifrákovi mají hotovo 

 IMG 3573   IMG 3575   IMG 3576
            Lenka taky                                                        závěrečný finiš Pokorných                                                  "nosič" Kamil            

IMG 3577   IMG 3579   IMG 3580
                                           pohrabáno                                                                         Kámoš kontroluje                                 není to nic jednoduchého!                                   

IMG 3583   IMG 3585   IMG 3587
  střídání na vlečce                                                       dokončovací práce                                                          ach ty keře!           

IMG 3589

ODNESENO!! hurááá....
Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).