Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Pár slov k „ležákům“

PDFTiskEmail

        Pár slov k „ležákům“

Slovíčko „ležák“ nemám vůbec ráda. Nicméně asi nejlépe vystihuje psy dlouhodobě pobývající v útulku. Prostě nějaká chybka se na nich vždycky najde. Jenže jsme útulek, že jo. Člověk by měl očekávat, že tady rozhodně nenajde čistokrevnou čivavu nebo jorkšírka, nejlépe fenku, ideál do dvou let a ještě vychovanou, slyšící na jméno…. Tady pomáháme. Zachránili jsme je z ulice a snažíme se napravit to, co jiní „taky lidi“ zpackali. Je to běh na dlouhou trať, ale zkušenost mi říká, že dobrých lidí je víc než těch hajzlíků, kteří se na psech podepisují občas neuvěřitelně ošklivě, krutě, zkrátka hnusně.

I staří psi si zaslouží domov. Mnozí z těch, kteří u nás jsou již řadu měsíců útulek za domov považují. Kolikrát se mi stává, že pes ode mne nechce ani na procházku, nedejbože do auta a odjet. Mám je ráda, ale tohle je špatně – proto máme již tolik let venčící víkendy, psi musí mít kontakt i s jinými lidmi než jen s námi, ošetřovateli. Musí mít zkušenost s vodítkem a nejlepší je, když si sami svého páníka vyberou a rádi s ním odjedou.

Připsala jsem vám pár slov k našim „ležákům“. Ne ještě ke všem, ale třeba se najde aspoň jeden človíček, který si z těch pár vět udělá lepší obrázek, zavolá, přijede…a bude mít dobrou vůli pomoci, o srdíčku na správném místě pak ani není třeba hovořit. Zajímá-li vás jakýkoliv jiný pejsek, raději prosím piště, samozřejmě na mail, odpovídám vždy. Sice často po nocích, ale hovořit s každým půl hodiny prostě nestíhám. Kolem pejsků je opravdu práce, kterou si nezasvěcený vůbec neumí představit. Pročtěte si tedy naše stránky, neptejte se na věci, které jsou hezky vysvětleny, chce to jen kliknou do správné záložky. Děkuji za pochopení a mrkněte na nově přidané popisky k Benovi, Dredovi, Pavlíkovi, Topinkovi, Luntovi. Víc už nestíhám, únavou se mi zavírají oči:-)

Dred

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).