Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

KÁMOŠ je zpátky

PDFTiskEmail

        KÁMOŠ je zpátky

Upřímně, čekala jsem to mnohem dřív.

S panem Kratochvílem jsem byla nejméně jednou za týden ve spojení, telefonoval i pokaždé, když pes utekl, ev.jej kousnul….Starý pán si nezasloužil, aby jej pes zcela utahal, ovládal, no a Kámoš si bude muset počkat na majitele, který to s ním zvládne, nenechá si od něj poroučet. Zkrátka to musí být člověk, který si se psem „sedne“. Všem zájemcům vždy říkám stejnou větu: psa vám klidně vydám, ale už jej rozhodně nechci vrátit! :-)

No a co tedy vlastně Kámoš dělá? Úplně krátce by se dalo říct – dělá si jen to, co chce on sám. Od samého začátku pobytu psa v útulku říkám, že není moc kontaktní. Jenže pak se objeví nějaká slečna, která se mu zalíbí a pes se může zbláznit a chová se jako anděl, olizuje slečnu, skáče na ni. Tak to bylo i s první rodinou, která si psa odvezla – ženský element je pro psa zkrátka důležitý. Jenže jen do té doby, než chce slečna, žena, dáma, paní, aby pes třeba zůstal přes noc venku, protože prostě nebude spát v ložnici nebo na gauči v obyváku. Začne příšerně výt. S tím musí být budoucí majitel srozuměn. On přestane, ale za pobyt v útulku mohu říci, že u nás přestal tak po třech týdnech….ale přestal. Nikoho si totiž „nepřivyl“, nepřivolal k sobě. Došlo mu, že to není nic platné.

U pana Kratochvíla nezavyl ani jednou. Děda ho měl totiž stále u sebe. Značka ideál. Jenže ani po šesti týdnech spolužití nebyl znát žádný pokrok ve vztahu. Pes si kdykoliv vzal cokoliv z kuchyňské linky, v podstatě odkudkoliv. I z odpadků. Chtěl-li mu to děda vzít, kousnul, vrčel. Ze zahrady se mu jednou povedlo utéct. Musel překonat několik plotů i sousedovic. Pán hned zalarmoval obecní úřad, pes byl tedy po druhém útěku již dobře znám. A tak s ním chodil pán ven . Třikrát denně – jenže víte co to pro takového psa je – nic. Neutahá se, neunaví se. Zato majitel až až….A kontrolovaný pobyt na zahradě byl taky málo. Bez dozoru by opět utekl. Zkrátka tohle nikam nevedlo a já sama jsem panu Kratochvílovi říkala, aby ho dovezl zpátky, že jinak ho pes zničí. Dobrá vůle tady byla, obrovská. Zkrátka pro Kámoše nebyl majitel nikdo, jedinkrát nedal najevo vděk (blbě řečeno, že jo…), jedinkrát se nepřišel pomazlit. Sice v bytě již krásně spinkal na zádech, bezpečně se tedy cítil, doma nic neprovedl, nerozkousal, nepočůral se. Ale zůstal svůj. Osobnost s velkým „O“. Sebevědomý jako hrom, chcete-li.

A tak hledáme dalšího majitele. Opravdu si přeji, aby natrvalo.

IMG 3124

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).