Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Naše stará FÍBÍ

PDFTiskEmail

        Naše stará FÍBÍ

To je vám tak strašně hodná fena, že by jí člověk dal cokoliv, jen aby se nemusel dívat, jak špatně chodí, rozjíždějí se jí zadní nožky a je jí fuk, v jaké poloze má právě zadní packu. Celou dobu podáváme fence Alavis, ale nic moc zlepšení vidět nebylo. Dnes vzal pan Dvořák Fíbí k našemu útulkovému veterináři Stehlíkovi do ordinace – dodatečně děkuji za věnovaný čas, auto….já přijela později, ono člověk nemůže být současně na dvou místech, že jo.

Po důkladném vyšetření se pan doktor přiklonil k tzv. „syndromu koňského ohonu“. Zkráceně: její pohybové potíže jsou neurologického původu, nikdo ji tedy nepřetáhl lopatou, nesrazilo ji auto atd, jak se mne často ptáte. Také je jasné, že tohle se už nikdy nezlepší, takže zbývá jedině staré dámě pomáhat od bolesti. Kdybyste se s ní chtěli vydat na procházku delší než obvykle chodívá, venku se s ní pomazlit – zkrátka ji vrátit třeba až po hodině a ne deseti minutách – pak jí vyrobíme „nosítko“, zadní nožky dáme do závěsu a když fenku povede dítě, maminka může pomáhat odlehčovat zadní nožky. Samozřejmě ideální stav by byl fenu adoptovat a nechat dožít v klidu u babičky na dvorečku, to je jasné u všech staroušků útulkáčů. A tahle Fíbí je fakt milionová!

Z ordinace jsme odešli se sadou prášků – dostali jsme analgetika, B 12, a něco na bolavá záda. Na pár dnů. Jistě budeme přikupovat další, budete-li chtít přispět nejen na dnešní vyšetření, rentgen, léky ale i na další průběh bezbolestného stáří, budeme samozřejmě velmi rádi!! A protože jsme již předběžně domluveni na dornování s paní Petrou Semkovou, bude mít holka aspoň takto tu nejlepší péči:-)

IMG 2031

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).