Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Jak to vidí POLO

PDFTiskEmail

        Jak to vidí POLO

Další skvělá zpráva pro náš útulek , další skvělý člověk na světě.

 

Před časem, kdy končil svou činnost vedlejší útulek Minaret, jsme přebrali jejich osm pejsků. Jedním z nich byl POLO. Když se nám na něj ozvali zájemci, byli jsme nadšeni, všichni. V novém domově však vydržel dva měsíce. Jeho noví majitelé k nám napřed přijeli pro radu, co s ním… inu každá rada drahá, že jo – dva měsíce je vše jakž takž, nikdo si neztěžuje a najednou je problém? Snažila jsem se poradit, majitelům dala k telefonu i paní Nunvářovou. Odjeli tedy s tím, že zkusí, co radíme. Do týdne byli zpět. I se psem. Nevyzkoušeli nic z doporučeného, pejska ani nepřeočkovali. Polo putoval zpět do svého kotce a dostalo se mu i opožděného očkování. Už už to vypadalo, že u nás stráví celé stáří. A pak se ozval pán, který to vzal za správný konec. Dělalo mi velkou radost pročítat jeho maily, vědět, že se psem je všechno v pořádku. S jeho svolením Vám zde vkládám první postřehy, následná opatření a hlavně šťastný konec, resp. Polův nový začátek:-) 

 

Hned po příjezdu jsme vyrazili na vycházku, aby se trochu unavil. Nicméně první noc byla hrůza. Lítal sem a tam. Evidentně, ale šlo o panickou reakci, stejně se chová Jiskra v panice ( třeba když je ohňostroj). Vždycky si lehl, pak začal zrychleně dýchat , vstal a začal chodit a tak pořád dokola.Ležel vedle mojí postele, pak se mnou v posteli a pořád dokola. V neděli ráno jsme šli ven, táhl jak soumar, tak jsem ho pustil na volno, docela dlouho se nás držel, co chvíli jsem ho přivolával, ale pak zdrhl. Ale je to šikovnej kluk, když jsme přišli, tak už byl doma. Odpoledne jsme šli ven, radši jsem ho nepustil na volno, ke konci už trochu přestal tahat. Byl na 2,5 vodítku co mám, když jsem jezdil s Donem a Jiskrou na kole. 

No a teď ta hlavní pozitivní zpráva. Celou noc prospal jak budulínek. Nepouštěl jsem ho celý den dovnitř,byl na chodbě, aby tady neobracel koše. Večer se mi zželelo, tak jsem pustil dovnitř, lehl si do ušáku, klesala mu hlava, ale ušák byl krátký, tak mě napadlo přistavit mu druhý, tak se natáhl a spal jak dudek. Celou noc. Nejdřív jsem nechal rozsvícené světlo v koupelně. Pak jsem zhasl a nic. Takže žádný strach ze tmy, byl stres - to ten zrychlený dech, asi s ním nechodili ven nebo co. Takže jsem mu hned objednal pelech - viz obrázek. 

Jeden problém trochu je, v neděli se chytli s Donem. Dnes nastupuje desenzibilace. Půjdu roznášet poštu. Budou chodit spolu, vedle sebe na krátkém vodítku, až si na sebe zvyknou. 

 

Po čtrnácti dnech….

 

Zdravím,

Na úvod - myslím, že je to v pohodě. 

Co se týče toho Polova neklidu, tak šmejdí po baráku pokud má hlad. Pokud je miska plná a miska na vodu plná tak je v klidu. Od té doby co jsme přijeli tak se neuvěřitelně cpal a pil, takže jsem s ním v noci musel několikrát chodit ven na záchod. Ale vypadá to, že už začíná být nasycený, tak se to množství co sežere snižuje a tím to nutkání chodit na záchod.

Je teda pravda, že byl ( doufám, že je to minulý čas) v noci neklidný. V pokoji co se psy  spím, jsou dvě křesla, gauč a Polovi jsem koupil pelech. Pořád chodil z křesla na gauč, na pelech, hrabal, pak chtěl ven. Prostě toho moc nenaspal. Nasadil jsem tryptofan s třezalkou na uklidnění a dobrý spánek. Včera jsme udělali velký okruh ráno i večer to je cca 2*10km, večer dostal třezalku před spaním a svalil se do pelechu a ani se nehnul. Tak doufám, že to tak bude pokračovat.

Zvykl si na režim, tzn. ráno budíček v 5, roznáška novin - to je 1,5, venku na vodítku, pak pospávání a odpoledne na 2 hodiny do lesa na volno. 

Na přivolání přiběhne, lidí a psů si nevšímá.

Co se týče Dona, tak to vypadá, že se skamarádili - teďka poslední 3 dny ho Don vyzval ke hře na honěnou. Včera už to Polo pochopil. Jiskra je z z Pola, ještě trochu nesvá,ale ona potřebuje mít všechno v pravidelných kolejích, tak ji to trvá dýl. Ale žádné útoky.

Truchu jsem nezvládl krmení. Jiskra a Don žerou kuřecí skelety, Polo to jedl první 2 dny a teď k tomu čuchne a nic i když jsem mu to posekal. chtěl jsem mu přilepšit, aby měl maso - to je dobré na produkci serotoninu - hormonu dobré nálady . Koupi jsem masové konzervy ty mu chutnaly, ale nešlo to dohromady s Donem a Jiskrou - chtěli konzervu - byl z toho zmatek. Pokud mají všichni skelety - tak to jde, pokud Don a Jiskra mají skelety a Polo granule, tak taky.  Ale s to masovou konzervou to nešlo. Jenom Polo se přes den občas nadavuje, doufám, že až si zvykne na jídlo nebude tak hltat, tak to vymizí.

A za další týden….

 

Zdravím,

posílám pár fotek ( konečně) jak jsem slíbil. Polo  je v poho. Žádné bání se tmy. To byl prostě nesmysl. Všechno to souvisí s jeho nesmírným apetitem a potřebou pohybu. Ráno jdeme s novinama, pak do odpoledne tak pospávají. Jak se blíží tak 15. hodina, tak potřebuje vyrazit ( to i Don s Jiskrou), no a jak se vrátíme z vycházky tak má hlad a začne prohlídka baráku, kde co je. Takže miska musí být vždy plná. Když někam odcházím, tak všechno naplním. No a než jdeme na vycházku tak taky, aby když se vrátíme tak se na to mohl vrhnout. Začal jsem vařit ty kuřecí skelety a Polo je začal taky jíst. V noci je trochu neklidný, ale chodí s pelechu na křeslo a tak - žádné chození ven. Ale myslím, že to souvisí s tím, že se vždycky nacpe až mu lezou oči z důlků a pak má těžké spaní. Ale začíná se mu lesknout srst, měl takové uslzené oči, to mu taky přestalo. Takže podle mě, jak si tělo doplní co potřebuje, tak to bude úplně v pohodě.

 

No řekněte sami – není to paráda?

Polo8

Polo1

Polo6

Polo10

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).