Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Odešla Baculka :-)

PDFTiskEmail

        Odešla Baculka !!!

Baculka byla fenka, která toho moc nenachodila. Když jsem ji dávala lidem na venčení, většinou se vrátili do deseti minut, že fena prostě nechodí. Lehne si a nehne se. Škrábat na bříšku, to ano, ale chodit někam na vodítku? Kdepak. Ani do výběhu se jí nechtělo, trvalo mi to snad tři týdny, než holka běhala do výběhů jako všichni ostatní. Byla ale tuze hodná, a tak bylo jen otázkou času, kdy někomu padne do oka a vezme si ji domů.

Dvojice maminka s dcerou se objevila poměrně brzy. Fenečku si vyhlédli a po dovolené si ji opravdu i odvezli. I když….odvezli….to je právě to! Skoro odnesli :-).

S paní jsem se domluvila na neděli a vůbec netušila, že právě ten den se okolo útulku bude jezdit cyklistický závod a nebude k nám moci přijet jediné auto. V jednu hodinu, na začátek návštěvních hodin, nepřijel nikdo. Bylo mi to divné, ale s fičícími závodníky jsem si to ještě nespojila. Ve dvě přišla sms, že dámy uvízly s autem a jdou pěšky. To už mě polil pot, protože mi bylo jasné, že fena do Bulhar nedojde ani omylem. Uřícená a zpocená dvojice se téměř doplazila k útulku po půl třetí. Chudiny holky. Vypadaly však odhodlaně. Vypsala jsem všechny papíry a už i před útulek Baculku vynesla na rukou. Vedro bylo neskutečné.

Druhý den píšu paní sms, zda-li jsou všechny tři redy. Odpověď přišla mailem a já ji se svolením pisatelky zveřejňuji. Inu, jak vždycky říkám – všechno je to o lidech:-)

Dobrý den paní Kubová,

včera to bylo trochu dramatické, přesně podle vašeho odhadu to Baculka neměla šanci ujít svým stylem dva kroky a lehnout :)
Takže s Laurou počkaly na mezi a já se vrátila pro auto a naštěstí v 16 hod pustili auta. Baculka šla do auta v pohodě a lehla si Lauře hlavou na klín, jen za 5 minut se zcela zbláznila a začala běhat po celém autě, musela jsem zastavit. Chodila i po volantu :) .. přeladila mi rádio, pustila stěrače, no do smíchu nám nebylo, to až dnes na to vzpomínáme. Udělali jsme v Mikulově přestávku a tam se vyvlékla ze kšírů a dala se na útěk stylem "baculka" .... tak po 100 metrech si lehla a nechala se krásně připnout. Pak se jí do auta moc nechtělo a Laura ji tentokrát opravdu pevně držela, jen skočila do kufru a tak nějak jsme ji v klidu dovezly domů. V tu ránu už byla v pohodě. Asi má chudinka nějaké trauma z auta .. nevím.
Je nekonfliktní, za celou tu šílenou jízdu nás nekousla a doma si vše očichala a krásně spala, jen stále pila, bylo moc horko. Na zahrádce si lehá do trávy a vydržela dvě hodiny doma sama v pořádku, když jsme byly v Brně u zubaře. Jen udělala dopoledne na chodbě doma hovínko, ale zase jak jste říkala, měla za sebou procházku a ani jednou nečůrala a ani nekakala. Čurala až na zahradě a na tom kakání na chodbě se pokusíme zapracovat. Večer jdeme na třetí procházku, stejnou trasu a opravdu chodí dobře, jen v poledne v tom vedru si častěji lehala. 
Stále se nás drží, doslova se plete pod nohama, ale když vidí, že děláme něco jiného, tak si v klidu lehne a odpočívá .. jinak doma nachodí hodně kilometrů :) Králíčka ani morčete si vůbec nevšímá. 
Dneska večer dostane odčervovací pilulku v mase a do auta ji budu zvykat pozvolna na krátké vzdálenosti po vesnici, až bude mít větší jistotu v domově. Určitě koupím kšíry do auta, ať jsme všichni v pohodě a jezdíme hlavně bezpečně. A pokud to nepřekonáme, tak se nic neděje, jsem schopna pro ni sehnat hlídání u nás doma, aby se cítila dobře, když by jsme byly pryč na delší dobu příští léto.  
Má klidnou povahu, a věřím, že se bude dát při troše trpělivosti naučit základním věcem a nic více není potřeba, protože jsme si padly do oka a už teď jsme rády, že ji máme. 
Přeji hodně štěstí ostatním pejskům a navedla jsme na váš útulek své známé, a třeba se časem někdo objeví. 
S přáním krásného dne 
Pavla a Laura
 


IMG 20190818 151746

IMG 20190818 220313

IMG 20190818 213951 

IMG 20190819 104311

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).