Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Elektrika a něco k Veteránovi

PDFTiskEmail

        Elektrika a něco k Veteránovi

Chtěla jsem začít omluvou…ale už ve tři odpoledne jsem byla tak nazlobená, že jsem dospěla k názoru, nemáš se zač omlouvat!! - zkrátka někdy se věcí dějí úplně jinak, než si přejete, resp.můžete ovlivnit.

Měla to být běžná středa, návštěvní doba, těšila jsem se, že mi někdo podrží dva nováčky na focení. Ráno začnu pěkně pouštět pejsky, zapnu pračku….a pak blik, jsme bez elektriky. Panika. Je chyba u nás? Nedostali jsme žádné upozornění, zprávu, jako běžně dodavatel elektřiny dělává. Volám sousedům, dalším sousedům…proud nejde v Nejdku. A nepůjde do půl čtvrté. No tak to jsem nahraná. Ještě, že mám plnou konec vody a těm prevítům, kteří misky převracejí mohu dát napít. Uklidit nelze. Umýt si ruce nelze. V deset hodin zavírám poslední psy z výběhů, smrdím jako čert a jedu domů. Na dveře útulku dávám cedulku - nejde proud:-( Víc udělat nemohu. Říkám si, že aspoň doma stihnu vzít do ruky vysavač. Kdyby byla odstávka hlášená, návštěvní hodiny zruším a v klidu si zorganizuji den.

Ve dvanáct začnou zvonit telefony. Už nemám sílu odpovídat, že to vůbec není moje chyba. V dalším sms zprávách se dozvídám, že psa přece mohu ukázat, i když nejde proud. To už ve mně všechno vaří. Odpovídám slušně, pochybuji však, že dotyčná chápe, co jí vlastně píšu. Další dotaz ohledně mé nepřítomnosti je vyřízen kupodivu s klidem, pán však říká, že mu lidé volají na Veterána. Proboha a proč jemu?? Je přece naprosto jasné, že chci-li dotaz k jakémukoliv pejskovi, dotazuji se přímo v útulku. Ptám se človíčka, který je se psem denně – u nás je to jednoduché, jsem to jenom já. Vysedávat s mobilem sice nemám kdy, ale na maily odpovídám večer co večer a věřte, že to zabere dost času, určitě bych raději seděla s knihou a relaxovala, když už bych teda stihla aspoň přes den zapnout ten vysavač…

Chcete pomoci Veteránovi? Vezměte si jej domů!! Nemám nejmenší problém jej vydat. S čím však problém mám, je poslouchat rady, „co by se mělo“ … Veterán potřebuje druhou Danielu. Pro ty z vás, kteří nás nečtou pravidelně jen osvětlím, že slečna Daniela udělala jedinou správnou věc, když chtěla pomoci pejskovi, který by v útulku s největší pravděpodobností uhynul. Vzala si jej domů.

Veterán je u nás pár dnů. Zdá se mi už lépe zorientovaný. Jeho stav je však stále žalostný a naději na zlepšení v jeho věku nevidím tak optimisticky. Stále ještě naráží hlavou do mříží, špatně chodí, kálí pod sebe, ale už pěkně dojde sám k misce a dokonce si sám zaleze i vyleze z boudy!! První dny jsem se chodila dívat, zda vůbec dýchá a ven jen vynášela na rukou. Opravdu jsem se bála, že ráno přijdu a psa už neprobudím. Začal krásně žrát!! Dostává starter calibru, maličkaté granulky pro štěňata, kterým žádný pes neodolá. Sežere je okamžitě! I s jeho chrupem. Plus velmi kvalitní maso z konzerviček. Uvidíme, co bude dál. V pondělí jej prohlédne veterinář. S nějakou operací vůbec nechvátám, domnívám se, že by se už neprobudil. Barborku (Andy) jsme zachránili, jenže té je teprve deset. ( a dnes si na ni nikdo ani nevzpomene!! Bože, jak ta by potřebovala individuální péči a hlavně KLID!!)

Takže přátelé, je zbytečné vést diskuze o tom, co by se mělo, jaký je pejsek chudáček a co by zasloužil jeho majitel…. věřte mi, že útulek dělá maximum. Máte-li opravdu zájem pomoci, napište mi, domluvíme se na předání Veterána do individuální péče. Moji péči potřebuje i dalších sedmadvacet psů. A že jsou tam i tací, kteří by si sakra zasloužili domov (pobyt v kotci nezvládají dobře) o tom není třeba dlouze povídat. To víme všichni.


Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (upřesněno na titulní straně)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).