Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

B R I G Á D I Č K A

PDFTiskEmail

        B R I G Á D I Č K A

Absolutní spokojenost:-)

Z brigády jsem přijela domů nadšená. A to jsem měla takové obavy! Od rána mi pípaly v mobilu zprávičky o první adventní neděli, jak si mám zapálit svíčku a užívat si adventní čas. Skoro k vzteku. Chtěla jsem vyfotit ceduli útulku a odpovídat taky obrázkem. Doma jsem zadala alespoň nejnutnější úklidové práce dětem, čert vem špinavá okna, je přece advent, že jo….a už už v duchu viděla, jak tu vlečku plním jenom sama s Lenkou… 

Ta byla přistavena v půl dvanácté, ještě, že je na místního agronoma spolehnutí. Takže díky patří i bulharským zemědělcům! Sluníčko svítilo naprosto ukázkově, slíbila jsem přeci hezké počasí:-). Čtvrt hodinky před dvanáctou dorazilo první auto pracantů. Z Hrušek. Paní Marková (kdekdo zná z Tesca:-), )s rodinou. Dcera Ivana s manželem Dušanem a synem Martinem (na vlečce s kapucí). Přezuti byli jedna dvě a panu Dušanovi se zdálo, že úklid by se dal zvládnout i ve dvou! No, to sice rozhodně nedal, ale je fakt, že letos jsme to dali v rekordním čase. Přijelo vás hodně a byli jste suprově sehraní. Paní Marková si dokonce přivezla speciální hrábě, aby se jí lépe vyhrabávalo listí zpod keřů. Starý dobrý tým, díkyBohu za takovéto přátele útulku! Víte, co je na světě nejcenější dar? Váš čas přece!!

Lenička si vzala z domova na pomoc zase fukar. Listí bylo ale mokré, žádná velká úleva to tedy pro její ruce nebyla. I s košťátkem byla samý úsměv :-). A čisto za ní, jako v obyváku!  Báru mám pořád v hlavě pod jménem Janíčková, ale dala jsem si dobrý pozor při psaní jména. Takže v drese Janíčkových přijela rodina Ošmerová s Liduškou Obrtlíkovou. A když píši rodina, myslím rodina klasická: máma, táta, dítě – Barunka se totiž dostavila jako takové „kinder vajíčko“ – dva v jednom, chcete-li:-). Více takových rozumných, skvělých maminek! Miluji tenhle zdravý přístup.

A tomuhle týmu ještě musím složit extra poklonu za svačinky!! Když jsem viděla termosku s čajem, úplně mne přepadla nostalgie – stejnou jsem totiž mívala v době dětství mých dnes již dospělých dětí. Čaj se u nás pije dodnes, žádná cola či limonáda. Prostě buď voda nebo čaj. A že jsme zdraví!

Svačinky na psí boudě malinko později doplnila ještě Klaudia Mičová, naše milá podporovatelka. Malá vzrůstem, velká srdcem. A vždycky přijede s úsměvem. Mohu jí dát na venčení i skotačivé psy, vždy je na ni spolehnutí. Prostě fajn holka s upřímným pohledem:-) Jo! a peče vynikající bábovky!!!

Daniela Dvořáková – už jsem o ní psala x-krát. Nemám ráda FB nadšence, kteří jen žvaní. Daniela koná. Vždycky, když píši, že někdo urgentně potřebuje do nového domova, neopomenu připomenout, že pes by potřeboval další Danielu. Ano, je to synonymum pro spolehlivou dámu se srdíčkem na správném místě. Co udělala svého času pro „odepsaného“ Věchýtka bude v našem útulku vždy psáno bílou křídou do komína. Pomáhal také Karel Růžička, i toho jsem v tomto období často zmiňovala. Pomoci přijel i dnes – na fotce s Klaudií:-)

S Janou Cifrákovou se vidíme tak dvakrát do roka. Ale víme o sobě. Lidi kolem psů, kteří psům opravdu pomáhají, se znají. A Jana pomáhá, kde může. Dnes si udělala čas i na nás, přivezla s sebou syna Kamila - urputně nosil pytle s listím na vlečku, kde stál jeho kamarád Christofer (na fotce s čepicí). Nedá mi to, abych opět nevyzdvihla chlapce, kteří místo aby bušili do klávesnice či mačkali mobil, nosí pytle s listím … inu, je to o rodičích, co si budeme povídat. Chlapci dokonce přivezli každému účastníkovi dáreček! Co zbylo (ve škole vyráběná mýdla a svíčky) máme ještě pro další zájemce v útulku na stolečku. A představte si, že i já jsem dostala dáreček, jupííí. Na domácí marmeládu se moc těším a perníčky slupneme s Aničkou ke snídani, mňam!

Na poslední návštěvníky jsem si v duchu tvořila věty už v útulku. Ale jak jsem tak spěchala domů, Anička měla v ladenském kulturáku školní vystoupení, všechno vzalo za své a já zůstávám při tvrzení, že pan Pokorný je moje letitá tajná láska:-). Jeho manželka mi to odkývla a můj muž ví, že má úcta ke starým poctivým pracantům je bezbřehá a tak klidně dovolí i tohle skryté vyjádření. Upřímně – manželé Pokorní zvládnou i to, co by leckterý mladý odflákl, odbyl. Je to vidět i při poctivém vytahování lístečků z keřů či vyskočení na vlečku a rovnání odpadu s mladíky. A pak si ještě vezmou pejsky na procházku. Paní Pokorné vždy vybírám nějakého milého společníka, zato její muž bere největší lotry. A vrací je jako beránky! Jenom škoda, že jim to nevydrží ani do dalšího dne, ha,ha….

 

Přátelé, píši ve večerních hodinách. Před chvílí mi došla zpráva na mail, která všechnu tuhle radost z dnešního dne ještě tak zdesetinásobuje!!! Ve středu odchází Harry a Šošon!! No řekněte upřímně – lze mít ještě krásnější adventní čas???

IMG 6972

IMG 6973

IMG 6976

IMG 6977

IMG 6982

IMG 6991

IMG 6994

IMG 7000

IMG 7003

IMG 7006

IMG 7013

IMG 7016

IMG 7017

IMG 7019

IMG 7018

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: pondělí, středa, sobota: 13:00 - 15:00 (upřesněno na titulní straně)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).