Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Dotaz na ZERA

PDFTiskEmail

                   Dotaz na ZERA

IMG 4928

Přišel mi mailíkem dotaz na našeho křížence šarpeje - Zera. Myslím, že svou odpověď mohu zveřejnit i zde, aby měli potencionální zájemci více informací:

Dobrý den,

ano, Zero se zdá jako beznadějný případ:-))

Na "své lidi" si musí nejprve zvyknout, jinak je velice odtažitý, nedůvěřivý, při nenadálém doteku - dovolí-li to cizím lidem, umí krásně ukázat zoubky..... nesnáší, když se mu dává cokoliv přes hlavu, takže třeba takový stahovací obojek je problém. Dáte-li mu jej, zpět už se to nemusí podařit. 

Více foteček bych mohla dát dohromady, jen to nebude hned - jsem v útulku převážně sama, no a k tomu potřebuji nejen čas, ale taky druhé ruce, Zero se s nikým jiným producírovat nebude. 

Jak se snáší se psy - no, tady bych mohla napsat to, co k polovině psů v útulku - jak s kterýma. Někoho snese (ovšem ven chodí pouze sám, je nevyzpytatelný, chvíli chodil ve třech, ale jednoho dne ho napadla fena a od té doby člověk nikdy neví, kdy zaútočí on, kdy mu co přelítne přes nos), na někoho štěká a na někoho klidně útočí. Z boxu a do boxu chodí bez problémů, jenže to rozhodně není na zavolání kdy člověk chce (znám jeho prolítací doby, takže mě osobně to problémy nedělá, přijde vždy, jakmile mne uvidí), ale až sám uzná za vhodné, že už se dost proběhl a jde se napít nebo najíst. Potřebuji-li ho ale nečekaně zavřít dříve, jednoduše si pro něj dojdu a na vodítku se nechá v klidu odvést.

Snášenlivost s kočkama opravdu nemám jak vyzkoušet. No a děti - svou dvouletou dcerku, která je schopná mi v útulku otevřít jakéhokoliv psa, aby se mu podívala na zuby, bych k němu prostě nepustila. Jednoduše bych se bála. Není dítě jako dítě, ta moje se nebojí, ale když ho slyší štěkat, zakryje si očička a maže od něj pryč, vypadá prostě pro její myšlení tak nějak "podivně". Skáče na boudu, stojí na zadních  a rozhlíží se po útulku jako velký šéf:-). 

Ještě je nutné k Zerovi dodat - naprosto nevhodný k domácím zvířatům!!! Vlastní chybou jsem díky němu došla o sedm slepic - poprvé jsem nedovřela vrátka - a to napadl a těžce zranil i dvě ovce, jedné prokousal nohu tak, že musela být utracena a podruhé jsem koupila další slepičky menší, takže se dostaly přes mříže do jeho výběhu. 

Jinak je Zero naprosto zdravý, nemá žádné problémy s kůží, jako měl, když jsem jej po předchozích nájemcích útulku přebírala. Rád se nechá vyčesat, je zcela čistotný, vždy se venčí  ve výběhu, kam jej pouštím až s poslední várkou venčících se psů. Samozřejmě se ale počurá, ovšem vždy na stejné místo. 

Závěr? Zera doporučuji jako jediného psa do domku se zahradou, nejlépe aby měl i svůj kotec, kam by se dal zavřít, přijde-li nečekaně návštěva, třeba se psem, příliš aktivní děti apod. Zamiluje-li si své pánečky, udělá jim jistě pomyšlení, bude vděčný, mazlivý,navíc spolehlivě ohlídá určený prostor.
Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).