Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

Šáša- v dobré víře….

PDFTiskEmail

        Šáša- v dobré víře….

Zdravím všechny. Měli jste krásnou neděli? Věřím, že se Vám z teplých domovů od klávesnice dobře hodnotilo něco, o čem v 99% nic nevíte. Já sedla v sedm ráno do auta a jela do útulku – příspěvek píši o půl páté, konečně jsem v teple doma. Výživná neděle, opravdu.

Nechodím na FB, díkybohu, ale to, o čem mne moje holky administrátorky informovaly během lítání kolem psů mne rozčílilo tak, že jsem div neurvala Ronovi uši, při čištění. Zřejmě jsem jej taky týrala, chudáka. A považte – ten už je tam šest let!! Paradoxně doplácím na to, že psy neutrácím. Je mi z toho smutno. Paní Obrtlíková, kterou znám díky pravidelným návštěvám u nás v útulku (ano, zvedne zadek i sobotu, neděli) to myslela zcela upřímně, laskavě, je to tak hodná a milá paní, ani ve snu ji nenapadlo, jakou spustí lavinu. Ono je to tak vždycky. Pamatujete na případ Šošona či Barborky?? To byl nářez! Ovšem jen s těmi příšernými fotkami. Psi jsou dnes již doma a zaregistrovalo či hodnotilo to pět a půl lidí. Dnes mi volala jediná paní – z Přelouče. Jela jsem právě autem z útulku domů a řekla jsem jí, že jestli si Kamila vezme, otočím v minutě auto a jedu zpět. Pojedu i o půlnoci. To vám všem zájemcům u počítače říkám já, která s Kamilem čaruju už opravdu velmi dlouho. A když už jsme u toho – vezměte s sebou ještě jednu přepravku – na Míru. To je, nemlich, to stejné!! Aby bylo jasno – těmto dvěma psům pomůže pouze změna prostředí!!

Šáša dostal své jméno při příjmu proto, že se choval jako Šašek, doslova. Lítal kolem kotců, skákal na mě, nemohla jsem se ho zbavit, jak na mě visel. Dodnes kolem kotců lítá, nemyslím si, že hledá mne, jako na začátku, prostě už je psychicky v háji. Máme v útulku veliké výběhy, našim psům běhání rozhodně nechybí, jsou dvakrát denně na lítačce. Užívají si to jen někteří. Nemáme jich hodně, pejsky se nám daří udávat, zůstávají jen ti problémoví, do těch se hrnou zájemci jen slovně. Pak stačí jedna návštěva a … Kamil zůstává v kotci. Abych vysvětlila – Šáša a Kamil je jeden pejsek, pro mne jsou všichni belgičáci Kamilové či Kamilky, Šáša byl prvotní impuls, měl to být Šašek.

Fotky dělám v den příjmu. A sakra se snažím, aby byly pěkné. Fotka dokáže hodně pomoct a my potřebujeme psy udat co nejdříve. Žádný tlusťoch to nebyl ani na začátku. Hned po týdnu na příjmu jsem mu musela sebrat misky a otočit držáky na mě. Rychle zjistil, jak se dají vytáhnout, mlátil s nimi tak, že byl v pozoru celý útulek imrvére…. A to dělá dodnes. Vyzkoušela jsem x-způsobů, jak mu nechat v kotci misku. Zničil úplně každou. Jeho zuby jsou strašné. Byly mu pořízeny dvě bytelné, betonové. Člověk by je jednou rukou těžce přesunul. Kamil je během čtrnácti dnů zničil obě. Dodnes jsou v útulku na ukázku. Dáte mu do kotce deky, peřinu….další dva dny nacházíte jejich zbytky ve stolici. Boudu má napevno přidělanou ke šprušlím kotce – hravě ji přemístí…Kamil sežere naprosto všechno. S balancováním jeho krmné dávky se potýkám měsíce. Tím, jak zhltne vše, má zažívací problémy každou chvíli. Naučila jsem se to řešit, ale nebudu zde psát další A4 , i tak se mi zdá, že FB nadšenci přečtou první odstavec a budou mít zase jasno:-(.

Kamil chodí do výběhu i s jinými pejsky, není problémový. On si jich totiž nijak nevšímá, lítá kolem kotců, točí se dokolečka a chce zase zpátky do kotce, kde ve svých lítačkách pokračuje. Na vycházkách je hodný (mimo útulek se psi z vodítek nepouští!), drží se vás, sežere všechny piškoty, zkraje i sáček, když nedáte pozor. Myslím ale, že žádné vypisování nenahradí návštěvu. Všem našim zájemcům o jakéhokoliv psa vždy říkám – po telefonu či mailu Vám zvíře nezamluvím, přijeďte. A ještě jednou, pro pořádek – Kamila, Míru, Pavlíka, Kámoše, Rona, Bena, Topinku – Vám pojedu vydat i o půlnoci.

http://utulekbreclavbulhary.cz/aktuality/731-co-taky-umime-

IMG 4520

Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: pondělí, středa, sobota: 13:00 - 15:00 (upřesněno na titulní straně)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).