Velikost textu: větší | menší
Varianta webu   žlutá modrá světlá tmavá

LAURA - FIO

PDFTiskEmail

                LAURA - FIO

WP 000456

Naši pravidelní návštěvníci si jistě vybaví, jak jsme před časem velice naléhavě hledali nový domov pro Lauru - fenku, které pobyt v útulku maximálně nesvědčil. S naším veterinářem jsme tehdy po sériích vyšetření došli k jedinému závěru - nutná změna prostředí. Laura byla vlastně v pořádku, ale vypadala hrozně. Kost a kůže. Vůbec nebudu přehánět, když napíšu, že jí tehdy "zachránili život" manželé Švábovi, kteří si ji vzali do dočasné péče. Paní Vendula mne pravidelně informovala o jejím zdravotním stavu, já byla spokojená, až přišel mailík, že Laura, kterou si přejmenovali na FIO (doma mají fenečku jménem Lara) začala díky rychlému "spravení se" žárlit na domácí Laru tak, že už si ji skoro ani nemohli pohladit. Fio ji vždy odehnala, zabrala jí boudu.... no a Švábovi tak pomalu ztrácí vztah s domácí fenou, což je samozřejmě nepříjemné....

Polévá mne horko, když si uvědomím, jak by zase Fio dopadla, kdyby se vrátila do hlučného útulku, kde hrát prim jaksi nemůže žádný ze psů. Paní Švábová mi píše: (s dovolením cituji):

Jinak Fio je úžasny pes, hlídač a mazel, jelikož je velmi žravá není problém ji za pomoci pamlsků naučit základní povely. Sama od sebe se automaticky řadí k noze, když jdem po zahradě, akorát venku chytá stopy, ale to ji nepouštíme z vodítka :D. 
Do útulku ji zpátky dávat nechceme a sami se aktivně snažíme najít někoho, kdo by se jí ujal, zatím bohužel nic. 

Tímto se i já z celého srdce přimlouvám za FIO - přece se musí najít někdo, kdo bude její lásku oplácet, kdo jí dovolí být tím, čím je každý pes nejraději- členem smečky, nejlepším přítelem a společníkem člověka.

____________________________________________________________

WP 000459
Kontakty, základní údaje

Spojení na nájemce: utulekbreclavbulhary@seznam.cz, 519 340 531, 723 040 495

Návštěvní doba: středa, sobota, neděle: 13:00 - 15:00 (jinak vždy po telefonické dohodě)

  • Majitel: Město Břeclav, Nám. T.G.M. 3, 690 81 Břeclav, IČ: 283061
  • Nájemce: Lenka Kubová, DiS., Lipová 196/15, 691 46 Ladná, IČ: 68338309
  • Adresa útulku: viz mapa níže
    GPS: 48°48'54.900"N, 16°45'48.720"E
  • Útulek je pod kamerovým systémem a činnost je pojištěna                            
  • Výdej majitelům: po telefonické dohodě

Služba pro naléhavé případy denně na telefonních číslech provozovatele útulku a dále Městské policie (156).